Basketbol Potası Modelleri ve Panya Ölçüleri

Basketbol Potası Modelleri ve Panya Ölçüleri

Basketbol Potası Modellerinde Oyununuzu Geliştirecek En İyi Seçenekler

Basketbol potası modelleri, kurulacak alana göre farklı seçeneklerde değerlendirilebilen ürünlerdir. En iyi ürünleri bulabileceğiniz firmamız ile hızlı kurulum ve kurulum sonrası destek çözümleri alarak sporu eğlenceye dönüştürebilirsiniz.

Basketbol, dünya çapında milyonlarca insanın keyifle oynadığı popüler bir spor dalıdır. Çocuklardan yetişkinlere kadar her yaştan insan, bu heyecan verici oyunu oynamaktan zevk alır. Basketbol potası modelleri de, oyuncuların becerilerini geliştirmelerine ve keyifli vakit geçirmelerine yardımcı olan önemli unsurlardandır.

Bu yazımızda sizin için en iyi basketbol potası modellerini, özelliklerini ve seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini inceleyeceğiz.

Basketbol potası modelleri şunlandır;

A)Tek Direkli Fiber Panyalı Basketbol Potası

Tek direkli fiber panyalı basketbol potası, hem amatör hem de profesyonel kullanım için uygun olan ve birçok avantaja sahip olan modern bir basketbol potası türüdür. Bu yazıda, tek direkli fiber panyalı basketbol potasının özelliklerini ve avantajlarını inceleyeceğiz.

Tek Direkli Fiber Panyalı Basketbol Potası

B)Dört Direkli Basketbol Potası

Dört direkli basketbol potası, genellikle okul bahçeleri, parklar ve spor tesislerinde kullanılan, dört direğin destek sağladığı bir basketbol potası çeşididir. Bu tasarım, daha fazla dayanıklılık ve stabilite sunarak oyun deneyimini geliştirir.

Dört Direkli Basketbol Potası

C)Dört Direkli Seyyar Tekerlekli Basketbol Potası

Okul spor salonlarında daha sıklıkla kullanılan, ek olarak potanın taşınması gerektiği diğer birçok alanda kullanılmaya uygun olan dört direkli seyyar tekerlekli basketbol potası, dayanıklı ve uzun süre kullanıma açık yönleri ile tercih edilen modellerden biridir.

Dört Direkli Seyyar Tekerlekli Basketbol Potası

D)Dört Direkli Tekerlekli Basketbol Potası

Özellikle antrenman için kullanılmaya en uygun olan basketbol potası modelleri arasında dört direkli tekerlekli basketbol potası da yer alır. Bunun en büyük nedeni elbette hareket etmesinin kolay olması ve bu sayede istenen yerden başka bir yere kolaylıkla taşınabilmesidir. Bu nedenle özellikle spor salonlarında basketbol maçı hazırlığı yapılırken hareketli olmasından dolayı bu basketbol potası modeli daha fazla tercih edilir.

Dört Direkli Tekerlekli Basketbol Potası

E)Duvara Monte Basketbol Potası

Duvara monte edilen basketbol potası modelleri de günümüzde en yaygın şekilde tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Bu model, daha çok basketbol için yeteri kadar alanının bulunmadığı yerlerde kullanılan bir modeldir. Duvara monte edilmesi ile fazla yer kaplamaması, tercih edilmesindeki en büyük nedenlerden biridir.

Duvara Monte Basketbol Potası

Binaların bahçelerinde, okulların belli yerlerinde veya spor salonlarının herhangi bir duvar köşesine monte edilen duvara monte basketbol potası, dayanıklı malzemelerden tasarlanır.

F)Seyyar Tekerlekli Basketbol Potası

Basketbol potası modelleri arasında sıklıkla tercih edilen bir diğer model ise seyyar tekerlekli basketbol potasıdır.

Seyyar Tekerlekli Standart Basketbol Potası

Çok amaçlı spor salonlarında, okulların spor salonlarında kullanılan bu potalar, çelik konstrüksiyonu elektro statik toz boya ile boyanarak dayanıklı bir hale getirilmektedir. Uzun süre kullanıma açık olan bu modeller, günümüzde birçok alanda karşımıza çıkmaktadır.

Basketbol potası modelleri, yukarıda saydıklarımızdan ibaret değil elbette. Çok farklı modellere sahip, farklı seçeneklerin yer aldığı bu kategorideki ürünleri değerlendirmek ve kuracağınız alana en uygun modeli tercih etmek için çağrı merkezi iletişim bilgilerinden firmamıza ulaşabilirsiniz.

Panya Ölçüleri Nelerdir?

Panya ölçüleri aşağıdaki şekildedir;

 1. Basketbol Panyası Cam (Ak.) 10 mm, 15 mm, 20 mm Panya 105x180 cm
 2. Basketbol Panyası Poliüretanlı Panya 105x180 cm
 3. Basketbol Potası 4 Direk Sabit Model,10 mm Cam (Ak.) 105x180 cm 20 Sabit Çember
   
 4. Basketbol Potası 4 Direk Tekerlekli Ağırlıklı ,Seyyar Fiber Panya 105x180 cm
   
 5. Basketbol Potası 4 Direk Tekerlekli Ağırlıklı Seyyar, Fiber Poliüretanlı Panya 105x180 cm 20 Sabit Çember
   
 6. Basketbol Potası 4 Direk Tekerlekli Ağırlıklı Seyyar,18 mm MDF Panya 105x180 cm 20 Sabit Çember
   
 7. Basketbol Potası 4 Direk tekerlekli ağırlıklı,Yükseklik ayarlı 260-305 arası15 mm Cam (Ak.) Panya 105x180 cm hid NBA Çember KORUYUCULU
   
 8. Basketbol Potası Duvar Montaj, Sabit, 18 mm MDF Panya 105x180 cm 20 Sabit Çember
   
 9. Basketbol Potası Duvar Montaj,Sabit, 10 mm Cam (Ak.) Panya 105x180 cm Sabit Çember
   
 10. Basketbol Potası Duvara Montaj Yana Katlanabilir 10mm Cam (Ak.) Panya 105x180 cm 20 Sabit Çember
   
 11. Basketbol Potası Duvara Montaj Yana Katlanabilir cam ve Fiber Poliüretanlı Panya 105x180 cm 20 Sabit Çember
   
 12. Basketbol Potası Duvara Montaj Yükseklik Ayarlı Katlanabilir Elektrik Tüp Motorlu 15mm Cam (Ak.) Panya 105x180 cm 20 Sabit Çember
   
 13. Basketbol Potası Profesyonel NBA.Tip Portatif Katlanabilir 15 mm Cam Panya Hidrolik Çemberli 325 cm
   
 14. Basketbol Potası Profesyonel NBA.Tip Portatif Katlanmaz 15 mm Cam Panya Hidrolik Çemberli 245 cm Projeksiyonlu
   
 15. Basketbol Potası Tavana Montaj,Elektirik Tüp Motorlu 15mm Cam (Ak.) Panya 105x180 cm 20 Sabit Çember
   
 16. Basketbol Potası Tek Direk Boru 114/4.5mm 10 mm Cam (Ak.) Panya 105x180 cm Sabit Çember
   
 17. Basketbol Potası Tek Direk Boru 114/4.5mm 15 mm Cam (Ak.)Panya 105x180 cm Sabit Çember
   
 18. Basketbol Potası Tek Direk Fiber Panya 105x180 cm 20 lik sabit çember
   
 19. Basketbol Potası 4 Direk Tekerlekli, Ağırlıklı Seyyar 15 mm Cam (Ak.) Panya 90x120 cm Çember

Basketbol Potası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Basketbol sahası yapımı sırasında potası seçerken dikkat edilmesi gereken önemli bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlara uygun şekilde hareket etmeniz, daha isabetli bir karar vermenize yardımcı olacaktır.

Aşağıda belirttiğimiz hususlara dikkat ederek basketbol potası seçimi yapmanızı öneririz.

 • Kullanım Amacı: Basketbol potasını nerede ve ne amaçla kullanacağınıza karar verin. Evde eğlenceli vakit geçirmek için mi, yoksa profesyonel antrenmanlar yapmak için mi ihtiyacınız var? Bu soruya cevap vererek doğru modeli seçebilirsiniz.
 • Malzeme Kalitesi: Basketbol potası modellerinin dayanıklılığı ve kullanım ömrü, üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesine bağlıdır. Paslanmaz çelik, alüminyum ve polikarbon gibi yüksek kaliteli malzemeler tercih etmelisiniz.
 • Yükseklik Ayarı: Farklı yaş gruplarına ve beceri düzeylerine uyum sağlayabilen ayarlanabilir yükseklik özelliği, basketbol potası seçerken dikkate almanız gereken önemli bir faktördür.
 • Montaj Kolaylığı: Basketbol potasını kurmak ve sökmek için harcayacağınız zaman ve enerjiyi minimize etmek istiyorsanız, kolay montaj imkanı sunan modellere yönelmelisiniz.

basketbol potası modelleri arasından doğru seçimi yaparak oyununuzu geliştirebilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. En popüler basketbol potası modellerine yer verdiğimiz firmamızın iletişim bilgilerinden ulaşarak sizin için en uygun modeli inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

Uzman ekibimiz, kısa sürede belirlediğiniz yerde gerekli ölçümleri yaptıktan sonra montaj işlemine başlayacaktır.

 

 

0 YORUMLAR

  Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ