Tente Fiyatları | Tente Çeşitleri ve Metrekare Fiyat Listesi 2023

Tente Fiyatları | Tente Çeşitleri ve Metrekare Fiyat Listesi 2023

Tente fiyatları, bu tasarımlara yaşam alanlarında yer vermek isteyen kişiler tarafından sıklıkla araştırılıyor. Tenteler yaşam alanlarını daha konforlu ve kullanışlı bir dizayna getirebilmek adına geliştirilen dekoratif ürünlerdir.

Dört mevsim kullanım kolaylığı sunan tentelerde, her ortama uygun seçeneklerin bulunabilmesi mümkündür. Sizler için gölgelik tente fiyatları, elle açılır tente fiyatları, motorlu tente fiyatları, körüklü tente fiyatları neler hepsini derledik.

Tente Fiyatları Neler? Tente Metrekare Fiyat Listesi 2023

Tente fiyatları bilindiği gibi metrekare üzerinden belirleniyor. Alınan ölçü ve tente metrekare fiyatı ile total tutarın ne kadar olduğu belirlenmektedir. Tente seçenekleri geniş bir yelpazeye sahip olduğundan, fiyatlandırma çeşitliliğe bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

Firmamız müşterileri için en uygun fiyat politikasını sunabildiğinden hemen her bütçeden müşterimiz ürünleri kolayca temin edebilecektir. Kaliteli ve son derece ekonomik olan tente modellerimiz, beklentinizi karşılayabilecektir. Fiyatlandırma ve diğer detaylar hakkında fikir sahibi olmak isteyen müşterilerimiz, iletişim kanalları üzerinden bizimle irtibata geçebileceklerdir.

Tente metrekare fiyat listesi

Pergola tente fiyatları 10 metrekare altı tasarımlarda 31.000 TL, 10-25 metrekare aralığında olan tasarımlarda ise 26.000 TL olarak belirlenmiştir. 25 metrekare üzerindeki tente tasarımlarında ise her metrekare fiyatı olarak 1600 TL eklenmektedir.

Mafsallı tente fiyatları ise ithal kumaşlarda metrekare başına 1600 TL, yerli kumaşlarda 1300 TL, PVC brandalar ise 580 TL üzerinden hesaplanmaktadır.  Son olarak bükümlü tente türlerinde 25 metrekare altı tasarımlar 14.000 TL olarak belirlenirken, 25 metrekareyi aşan tasarımlarda metrekare başına 1900 TL talep edilmektedir. Diğer tenteler için belirlenen fiyat listesi ise şu şekildedir;

 • Çift açılır tente: Metrekare başına 2500 TL,
 • Sabit doğrama cam tente: Metrekare başına 1900 TL,
 • Fotoselli kapı: 25.000 TL,
 • Alüminyum tavan: Metrekare başına 4000 TL,
 • Giyotin cam: 25.000 TL,
 • Isı cam sürgü: Metrekare başına 2500 TL,
 • Sürgü cam: Metrekare başına 2000 TL

1- Tente Çeşitleri Nelerdir? En Çok Satan Tenteler Hangileri?

Tentelerde birbirinden farklı modeller bulunmaktadır. Tente modelleri genellikle kullanım amacı doğrultusunda tasarlanmıştır. Tente fiyatları ise bu çeşitlilik doğrultusunda belirlenmektedir. Tercih edebileceğiniz tente çeşitleri ise şunlardır;

A) Sabit Dekoratif Tente

Elle açılır tente adı da verilen bu tenteler sabit formdadır. Bu nedenle kullanım sırasında kullanıcının elle açıp kapatması gerekecektir. Kurulumu kolay olsa da bu tenteler uzun kullanımlarda zorlayıcı olabilecektir. Sürekli olarak kapalı kalacak alanlarda kullanımı daha uygun olacaktır. Bu tentelerde renk ve desen çeşitliliği mevcuttur.

Sabit dekoratif tente

B) Motorlu Tente

Manuel tentelerden daha farklı olan bu modellerde mekanik bir aksam bulunmaktadır. Bu aksam sayesinde tenteler elle açılıp kapanma olmaksızın otomatik olarak kullanılabilecektir. Otomatik tente modelleri hemen kumanda edilebilmekte, böylece uzaktan dahi rahatlıkla açılıp kapanabilmektedir. Motorlu tenteler restoran, kafeterya ve otel gibi işletmelerde sıklıkla kullanılmaktadır.

Motorlu tente

C) Katlanır Tente

Gölgelik tente fiyatları şeklinde de araştırılan bu modeller, adından da anlaşılacağı üzere bir alanı gölgelendirmek için kullanılmaktadır. Katlanır formda olduğundan güneşin yoğun olmadığı durumlarda yer kaplamadan kolayca kapatılabilecektir. İçerisinde tentenin bölümlerini saklayan kaset tasarımı mevcuttur. Balkon, kafe ve restoranlarda kullanımı uygundur.

Katlanır tente

D) Çift Taraflı Açılır Tente

Çift taraflı tente modelleri, iki farklı yerde açılıp kapatma usulüyle kullanılan tasarımlardır. Genelde geniş alanları kapatmak için kullanılan bu tenteler, iki taraflı açılıp kapatılabildiğinden konfor sağlamaktadır. Sağlam ve uzun ömürlü bir kullanımı bulunan bu tenteler, işletmelerde ve villa tipi evlerde tercih edilebilir.

Çift taraflı açılır tente

E) Bioklimatik Tente

İklim ve çevre koşullarını düşünerek tasarlanan bu tenteler, kapatılan alandaki enerji kullanımını ayarlamaktadır. Termal konfor ve hava kalitesini maksimum düzeye çıkaran bioklimatik tente fiyatları da diğer modellerden daha yüksek fiyatlara sahiptir. 90 dereceye kadar açılabilen bu modeller özellikle çardak, kış ve yaz bahçeleri tasarlamak için uygun olabilecektir.

Bioklimatik tente

F) Körüklü Tente

Körüklü tente modelleri iyi gölgelendirme imkanı sunan tasarımların başında gelmektedir. Güneşi iyi bir şekilde kesen körüklü tenteler, hareketli akşamlara sahiptir. Bu anlamda güneş ışığının geliş yönünü engelleyecek şekilde ayarlanabilecektir. İşletmelerde ve evlerde kullanılabilir.

Körüklü tente

G) Tek Taraflı Açılır Tente

Tek taraflı açılır tente fiyatları diğer tente modellerine göre daha ekonomiktir. Bu tenteler tek taraftan açılıp kapanabildiği için sıklıkla küçük alanlar için tercih edilmektedir. İstenirse sabit ya da otomatik tente formunda dizayn edilebilir. Yaşam alanlarında kullanmak için oldukça uygundur.

Tek taraflı açılır tente

H) Pergola Tente

Pergola tentelerin motorlu tentelerden en önemli farklı raylı bir sistemlere sahip oluşudur. En çok satılan tente sistemleri arasında yer alan pergola tenteler, düz ya da bükümlü formda tasarlanabilir. Raylı sistemde oluşları ve motorlu sistemlerinin bulunması sayesinde her yerden kumanda edilerek kullanılabilir. Bu model yaz, kış mevsim fark etmeksizin büyük konfor sağlayacaktır.

Pergola tente

I) Spotlu Işıklı Tente

Spotlu ışıklı tente tasarımlarının standart modellerden farkı içerisinde spotların bulunmasıdır. Bu anlamda daha aydınlık ve şık bir dekorasyon algısı yaratabileceklerdir. İşletmelerin sıklıkla tercih ettiği bu tenteler kafeterya, pastane, restoran ve lokantaların ilk tercihleri arasındadır.

Spotlu ışıklı tente

K) Eğimli Tente

Dört mevsim kötü hava koşullarını optimize edebilmeyi amaçlayan eğimli modeller, belirli bir eğim düzeyi üzerine dizayn edilir. Bu anlamda iyi gölgelendirme görevi görürken, yağmur ve kar gibi olumsuz hava koşullarının zararlarını da en aza indirgeyecektir.

2- Tentenin Kullanım Alanları Nelerdir? Tente Kullanımı Ne Gibi Bir Avantaj Sağlar?

Modellerin kullanım alanları oldukça fazla olduğundan tente fiyatları birçok müşterinin ilgisini çekmektedir. Kafe, restoran, lokanta, otel gibi birçok işletmenin dış mekanı bulunmaktadır. Ancak dış mekanların hiçbir dizayn olmaksızın dört mevsim konforlu bir şekilde kullanılabilmesi oldukça zordur.

Yazın güneşe aşırı maruz kalınması, kışın doğa olaylarının dış ortamda bulunmayı zorlaştırması dış mekanların tercih edilmesinin önüne geçmektedir. Ancak tente modellerinin dış mekanlara uyarlanması, tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldırır. Geriye kullanışlı ve konforlu dış mekan tasarımları kalacaktır.

3- Tente Tasarımları Nasıl Seçilir? Tente Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tente seçerken belli başlı detaylara yer verilmesi gerekecektir. Yalnızca tente fiyatları açısından karar verilmemeli, kullanım alanı göz önünde bulundurularak en ideal seçim yapılmalıdır. Tente alırken dikkat edilmesi gereken detaylar şunlardır;

 • Seçilen tente modelinin paslanmaz çelikten imal edilmesi uzun ömürlü kullanılmasını sağlayacaktır.
 • Tente kullanılacak alanın kullanım durumuna, genişliğine ve işletme ise müşteri kapasitesi doğrultusunda seçilmelidir.
 • Tente için kullanılacak kumaşlar su geçirmez yapıda olmalı, solmamalı ve olumsuz hava şartlarından etkilenmemelidir.
 • Tente modellerinde gölgelendirme önemli bir detay olduğundan, güneşin yoğunluğu ve geliş açısı göz önünde bulundurulmalıdır.
 • Tente modelinin kullanışlı ve konforlu olabilmesi için doğru ölçü alınmasının önemi büyüktür.
 • Tente modeli ve kalitesi seçilirken, kullanıcının bütçesini de önemsemeli bu doğrultuda seçim yapılmalıdır.

4- Tente Montajı Nasıl Yapılır?

Tente fiyatları ve diğer kriterler doğrultusunda bir seçim yaptıysanız firmamız hemen ölçü işlemine geçecektir. Alanında profesyonel olan ekip arkadaşlarımız doğru ve uygun ölçüyü aldıktan sonra, malzeme ve kumaş seçimine karar verilir.

Tüm detaylara karar verilip fiyat görüşüldükten sonra imalat süreci başlayacaktır. 7 ila 15 gün içerisinde tasarımı yapılan tenteler, tasarımın bitmesi sonrasında ekibimiz tarafından monte edilecektir. Birkaç saat içerisinde monte edilebilen tenteler uzun yıllar maksimum konforla, şık ve dekoratif bir şekilde kullanıma hazır hale gelecektir.

Tente montajı

0 YORUMLAR

  Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ