Kutu Harf Modelleri ve Fiyatları

Kutu Harf Modelleri ve Fiyatları

Kutu harf modelleri 2023 yılında işletmelerin tabela reklam tanıtımı arayışında oldukları zamanlarda en çok ihtiyaç duydukları ürünlerden bir tanesidir. Işıklı ve ışıksız tabela üzerlerinde kullanılan kutu harf sistemlerinin birçok çeşidi vardır. Son günlerde özelikle iş yerlerinin dış cephelerinde gördüğümüz bu harflerin imalat aşaması oldukça titizlik isteyen bir  iştir. Çünkü bu harf modellerinde çok farklı malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemeler içersinde paslanmaz, pleksi, mdf,  alüminyum, strafor, gibi materialler kullanılmaktadır. Ayrıca ışıklı kutu harflerin aydınlatmasında modül led, şerit led, neon, gibi elektronik ışıklandırma sistemleri kullanılmaktadır.

Kutu Harf Modelleri Nelerdir?

  1. Pleksi kutu harf; pleksi malzemesinin lazer veya cnc router ile harf ve bant şeklinde kesilerek bantların ısıtma tekniği ile harfin yanak kısmına kloroform akrilik yapıştırıcı ile uygulamasından meydana gelir.
  2. Paslanmaz kutu harf; paslanmaz krom çelik malzemesinden öncelikle harfler kesilir. Sonrasında yan kısımlarına makasta yine paslanmazdan bant kesilir. Bu bantlar paslanmaz punta kaynak makinesi ile harflere kaynak yapılır. Ve paslanmaz kutu harf haline gelir. Bu harf sistemleri kötü hava şartlarına dayanıklıdırlar. Kesinlikle paslanma veya krozyon olmaz, 304 kalite krom çelik kullanılması gereklidir.
  3. Fileli paslanmaz kutu harf; Bu harf modelinde ise paslanmaz çelik lazerde file şeklinde kesilir ve yine normal harflerde olduğu gibi bant sistemi punta kaynak ile harflere kaynak yapılır. Bu modellerde harflerin arka kısımlarına pleksi konularak ışıklı fileli paslanmaz kutu harf haline gelir.
  4. Strafor köpük harf; Strafor köpük harfler diğer harf sistemlerine üretimi oldukça basit ve fiyat olarak ekonomiktir. Isıtılmış rezistans teli ile kesilen köpük harfler istenilen renkte plastik boya ile boyanabilir, bu harf sistemlerinin dış mekanlarda kullanılması çok tavsiye edilmez, uzun ömürlü olmaz.

Kutu Harf Fiyatları Ne Kadar?

Kutu harf fiyatları cm olarak hesaplanmaktadır. Yaklaşık olarak ışıklı kutu harfin cm fiyatı 15.00 TL – 25 TL. aralığında değişiklik göstermektedir. Bu fiyatların içersinde en pahala harf sistemi olan paslanmaz krom çelik arkası 20 mm buzlu pleksili ışıklı kutu harf gelmektedir. En ekonomik fiyatlı olan harfler arasında strafor ışıksız köpük harf,  ışıksız (forex) dekota harf modelleri gelmektedir.

ışıklı kutu harf

pleksi kutu harf

pleksi alüminyum kutu harf

pleksi ışıklı kutu harf kaktüs

ışıksız alüminyum pleksi kutu harf

paslanmaz fileli ışıklı kutu harf

Best deri pleksi harf

md trend dekoratif harf

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ