Takma Tırnak Kullanımı

Takma Tırnak Kullanımı

Bir kadında bakımlı eller ve beraberinde tırnaklar her zaman dikkat çekici olup ; güzellik kapsamında da bütünleyicidir. Günlük el bakımı içerisinde tırnakların da bakımı olmazsa olmaz detaydır. Bazı kadınlar için tırnakların uzaması sorun değilken bazıları için sürekli kırılan ya da uzamayan tırnaklar sözkonusudur. İşte bu noktada çözüm takma tırnaklardır. Takma tırnak ile kısa süre içerisinde tırnaklar manikürden yeni çıkmış gibi bakımlı hale gelir.

Takma Tırnaklar Nasıl Satılır?

Takma tırnak piyasada tırnak boylarına göre 12'li 24'lü ya da 100'lü ambalajlar halinde satılır. İçlerinde aynı zamanda yapıştırıcısı da mevcuttur. Bu noktada uyarı ambalajlı kutuda yapıştırıcı yoksa farklı bir yapıştırıcı tırnaklara uygulanmamalıdır. Takma tırnaklar başlarda saydam renkte iken günümüzde artık renkli olanları da mevcuttur.

Çabuk uzamayan tırnaklara sahip olan bir kadın için takma tırnaklar tam bir kurtarıcıdır. Kısa zamanda bakımlı bir görünüm kazanılır. Takma tırnak uygulaması gerek amatör gerek profesyonel olarak uygulanabilir.

Takma Tırnak Uygulaması 

Ambalaj kutusundan tırnak tipine uygun sıralama işlemleri yapıldıktan sonra tırnaklara küçük bir damla yapıştırıcı uygulayarak sabitlemek yeterlidir. 5-6 saniye kadar tırnağa baskı uygulayarak yerleşmesi sağlanır. Fazla yapıştırıcı uygulamak dışarı taşan beyaz şık olmayan bir görüntüye sahip olmasına yol açar. Tırnakları yapıştırmadan önce mutlaka tırnak yapısına uygun kalıpta olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Takma tırnak çeşitleri modeller kapsamında çeşitli sayılarda paketler olarak satılır. El ya da ayak tırnakları için çeşitli ebatlardadır. Set halinde satılan bu tırnaklar istenirse kesilip törpü ile de düzeltilebilir. Takma tırnaklarda seçimler şeffafsa oje uygulaması yapılabilir. Eğer seçim french ya da desenli ise oje uygulaması önerilmez.

Takma Tırnak Çeşitleri 

Takma tırnaklar piyasada marka ve modellerine göre çeşitlidir. Tırnaklar ;

  • Renkli
  • Damla model
  • Küt model
  • Balerin model
  • French model

olarak sınıflandırılabilir.

Takma tırnakların deforme görüntüye sahip olmaması için tek kullanımlık olması çok daha doğru bir karardır. Belki ikinci kez kullanıma izin veren takma tırnak arkası yapıştırıcı uygulamasından dolayı kalınlaştığından tırnakta hoş bir görüntü kazandırmaz. Takma tırnakların profesyonel uygulanması demek, protez tırnak ya da jel tırnak seçimleri demektir. Bu türler tek kullanımlık tırnaklara nazaran daha uzun süreli bir zaman sağlar.

Takma Tırnak Çıkarılması

Takma tırnakları çıkarmak için sıcak su ve aseton ile rahatlıkla çıkarılabilir. Bu karışımda tırnakların bekletilmesi sonrasında bir kulak çubuğu ile tırnağın hafifçe itilmesi yeterli olacaktır. Tırnak çıkarıldıktan sonra vazelin uygulanmalıdır. Takma tırnak uygulamalarında birkaç gün tırnakların dinlendirilmesi gereklidir. Havasız kalan tırnak sararır.

Takma tırnak uygulaması deyim yerindeyse bir tırnak sanatı ile görüntüler kazanılması demektir. Yapımı da çok kolay olduğundan takma tırnaklar artık çok daha kaliteli ve çok daha doğal durmaktadır. Bu da yoğun kullanımın sebebidir.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ