Kaş Laminasyonu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Kaş Laminasyonu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Kaş laminasyonu, güzellik dünyasındaki en hareketli trendlerden biridir ve tedavi genellikle ünlüler ve süper model kalabalığı arasında popüler olan kabarık, belirgin kaşlar için kullanılır. Bununla birlikte, yerçekimine meydan okuyan teknik, yeni gelenler için de şaşırtıcı olabilir ve ünlü makyaj sanatçılarına göre bu trend hala çok yeni. Yani, uzun yıllar sürecek ve daha da iyi olacak çok yeni bir trend.

Ancak kaş laminasyonu nasıl yapılır? Hepsinden önemlisi, lamine edildikten sonra kabarık kaşlar kalıcı mıdır? Tüm bu soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Kaş Laminasyonu Nedir?

Kaş laminasyonu uygulanmış kaşların neye benzediğini bilirsiniz. Bir makara ile fırçalanmış ve jel ile sabitlenmiş gibi görünen uzun, düz tüyler ve günlerce şeklini korur. Ama onları bu şekilde tutmayı nasıl sağlarsınız? Kaş kıllarınızı geçici olarak rahatlatmak ve yeniden yönlendirmek için nazik bir perma solüsyonu, nötrleştirici losyon ve nemlendirici tedavi kullanılarak yapılır. Tüyler gevşediği için daha uzun görünürler ve daha büyük bir kaş şekli etkisi yaratırlar. Kıllar ayrıca laminasyondan sonra daha esnek hale gelir, bu da kaş jeline ihtiyaç duymadan 'kabarık' bir kaş arıyorsanız veya doğal kaş kıllarınız kıvırcık, asi veya aşağıyı gösteriyorsa bu harika bir işlemdir.

Ağda gibi geleneksel kaş hizmetleri daha sonra hizmete dahil edilebilir. Çözümler kaşları tedavi ettikten sonra, kaldırılmış ve lamine edilmiş kaşlar, ağda ve cımbızla mükemmel bir şekilde yeni şekli şekillendirerek taranır.

Kaş Laminasyonu Fiyatı

Bu işlemin fiyatı 600 lira ile 1000 lira arasında değişir.

Evde Kaş Laminasyonu Nasıl Yapılır?

Kaşlarınızın temiz olduğundan ve temizleme solüsyonu kullanılarak tüm kaşların temizlenmesini sağlayınız. Kaşları temiz bir maskara fırçası ile yukarı doğru fırçalayınız ve kirpik tutkalı uygulayınız. Her bir tüy kaplandığında, tüylerin ayağa kalkması için kaşın içinden bir temiz rimel fırçası ile bir kez daha fırçalayınız.

Ardından, yukarı yönde bir kulak çubuğu ile perma solüsyonunu uygulayınız. Büyük bir streç film yaprağı alınız ve kaşlarınızın üzerine yerleştiriniz. Streç filmi sekiz ila 10 dakika bekletiniz ardından solüsyonu bir pamuklu ped üzerinde misel suyuyla siliniz.

Sabitleme solüsyonunu bir kulak çubuğu ile kaşlarınıza uygulayınız ve ardından temiz bir tabaka streç filmi kaşların üzerine 10 dakika boyunca yerleştiriniz.

Ardından solüsyonu bir pamuklu ped üzerinde misel su ile siliniz. Kaşlarınızı tercihinize göre şekillendirin. Açık renkli kaşlarınız varsa, daha dolgun görünen kaşlar için daha ince ve açık renkli kılları ortaya çıkarmak için onları renklendirebilirsiniz. Daha parlak bir görünüm elde etmek için ara sıra tüyleri kesmeniz veya kaşları almanız da gerekebilir.

Uzun süreli sonuçlar için kaşlarınızı ıslatmayınız veya 24 saat makyaj yapmayınız. Kaş tüylerini sağlıklı tutmak için her gece yatmadan önce besleyici yağ ile kaşlarınızı tarayınız.

Kaş Laminasyonu Yaptıranlar Yorumları

Kaş laminasyonu yaptıran kişiler, genel olarak kaşların daha şekilli, kalkık, sabit ve gür göründüğünü belirtiyorlar.

Kaş laminasyonu, iğneler olmadan daha kalın, daha dolgun, düzgün bir kaş şekli vermenize yardımcı olacak yeni kaş tedavisidir. İşlem, kılları daha homojen hale getirmek ve kaşları yeni bir şekle sokmamızı sağlamak için kaş üzerine yapılan bir kaş permasıdır diyebiliriz.

Kaş uzmanı, kaş tasarımı yaparken kemerler oluşturabilir, kuyrukları uzatabilir, dağınık kaşları şekillendirebilir ve şu sıralar popüler olan kabarık, taranmış, kalın ve tüylü kaş görünümünü yaratabilir.

Prosedür istenen kaş şeklini sağlar, sağlıklı, hacimli ve bakımlı kaşların görsel etkisini yaratır, renk dahil kaş kıllarını onarır ve güçlendirir. Aynı zamanda farklı yönlerde büyüyen kaş asimetrisi, kaba ve dağınık kaş kılları sorununu da çözer. Ürünler kaşlara zarar vermeyen, işlem sırasında saçı derinlemesine besleyen ve nemlendiren bileşenler içerir.

Bu, kılların farklı bir desen izlediği simetriye sahip olmayan kaşlar için en iyi kaş çözümüdür, laminasyon ile kaşları istediğiniz şekli ve daha dolgun bir görünüm verecek şekilde yeniden biçimlendirilir. Etkisi 12 haftaya kadar sürebilir ve yapması sadece 45 dakika sürer.

Kaşlarının şeklinden memnun olmayanlar, seyrek kaş alanlarını yoğunlaştırmak isteyen herkes ve kaşlarının şeklini iyileştirmek isteyen herkes için bu işlem idealdir. İnce kaşlarla sonuçlar çok çarpıcı, dönüşüm inanılmaz olabilir.

Bu, fazla bakım gerektirmeyen bir işlemdir ancak lamine edildikten sonra kaşlarınıza bakmanız gerekir. Günlük olarak bir kaş serumu kullanmanız gerekir. Bu, kaşlarınızın sağlıklı ve güçlü kalmasını sağlayacaktır. Kaşlarınızın kurumasına ve kırılmasına neden olabileceği için kaşlarınızın kurumasını istemezsiniz. Aynı şekilde, herhangi bir bakım yapmadan veya boyadıktan sonra saçlarınızın kuruması ve kabarması gibi, kaşlarınızın da bakıma ihtiyacı vardır.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ