En İyi Ücretsiz WordPress Temaları

En İyi Ücretsiz WordPress Temaları

Ücretsiz olarak sunulan WordPress teması, sitenizi tasarlamak için iyi bir başlangıç olabilir. Çünkü tasarım süreci kolaylaşır ve hiçbir ek maliyet ödemezsiniz. Görsel açıdan ilgi çekici sayfalar oluşturmak adına web sitenizin hedefine uygun bir tema seçmelisiniz. WordPress koleksiyonunda çok sayıda tema olduğunu fark edeceksiniz. Tercih edebileceğiniz en iyi ücretsiz WordPress temaları sizler için sıralandı.

En İyi Ücretsiz WordPress Temaları Hangileri?

WordPress temalar, farklı işlevleri, amaçları ve tasarımları yönünden birbirinden ayrılır. Herhangi bir WordPress tema seçmeden önce ilgili temanın uyumluluk, duyarlılık, güvenilirlik gibi özelliklerine dikkat etmelisiniz. En iyi ücretsiz WordPress temaları şunları içerir:

Astra Teması

Astra teması oldukça popülerdir. Bir milyondan fazla kullanıcısı vardır. Ayrıca en hızlı temalardan biridir. Astra’nın sayfa boyutu 50 KB’ın altındadır. Bu nedenle de web sitelerinin yüklenme hızları üzerinde olumlu etkiler bırakır. SEO açısından da beklentileri karşılar. Bu çok amaçlı tema, kişisel blog, online mağaza veya hizmet sitelerinde rahatlıkla tercih edilir. 100’den fazla sayfa oluşturucu şablonu sunar.

OceanWP Teması

En iyi ücretsiz WordPress temaları listesinde yer alan OceanWP, e-ticaret siteleri ve kişisel blog sayfaları için çok uygundur. Her türden site için oluşturulmuş on beş ücretsiz demo sunar. Ayrıca bu temanın farklı çeşitlerde çok kullanışlı uzantıları da vardır. Online mağazalar oluşturmak istendiğinde de OceanWP iyi bir seçim olur. Açılır alışveriş sepeti ve çoklu ödeme seçenekleri gibi farklı özelliklerle entegre bir şekilde çalışır.

Neve Teması

Çok amaçlı ve çok hızlı bir tema olan Neve, Toplamda 32,4 KB sayfa boyutuna sahiptir. Bu da onu hızlı web siteleri elde etmek için ideal bir seçenek haline getirir. Ayrıca tema, WordPress AMP’ler ile uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Neve temasının ücretsiz şablon seçenekleri pek fazladır. Bu nedenle her türden web sitesi için harika bir seçim olarak lanse edilir. Neve, SEO için optimize edilmiştir. Bundan dolayı arama motoru sonuç sayfalarında iyi sıralanan web siteleri elde etmek için harikadır.

HelloElementor Teması

HelloElementor eklentisi, Elementor sayfa oluşturucu ile beraber kullanılmak üzere özel şekilde tasarlanmıştır. Ücretsiz ve hafif bir temadır.En iyi ücretsiz WordPress temaları arasında konumlanır. Elementor geliştiricileri ilgili temayı sayfa oluşturucunun güncellemelerini test etmek için kullanılır. Dolayısıyla tema ile eklenti arasında olası uyumluluk sorunları önlenir.

HelloElementor Teması

WordPress ücretsiz temalar söz konusu olduğunda en beğenilen seçeneklerden biridir. Performans odaklı yeni bir temadır. Toplam sayfa boyutu 85,7 KB olduğu için hızlı yüklenme sürelerine sahiptir.Rishi teması, farklı web sitesi çeşitleri için otuzdan fazla şablon içerir. Bu nedenle çoğu web sitesine anında uyum sağlar.

Customizr Teması

En iyi ücretsiz WordPress temaları arayanlar için bir diğer seçenek de Customizr teması olur. En iyi duyarlı WordPress temalarından biridir. Temanın ızgara düzeni ve paralaks efekti, şık bir web sitesi tasarımı ile sonuçlanmaktadır. Online mağaza oluşturmak isterseniz, Customizr teması WooCommerce ile uyumlu bir şekilde çalışır. Bu sebeple de ücretsiz WooCommerce temaları arasındadır.

Vantage Teması

Vantage, farklı sayfa oluşturucular ile entegre bir şekilde çalışan, duyarlı ve ücretsiz bir temadır. Tema, elliden fazla özel widget desteği ile beraber gelir. Ücretsiz tema aynı zamanda SiteOrigin’in CSS düzenleyicisiyle uyumlu çalışır. Temanın anasayfalar, WooCommerce, iletişim sayfaları ve çok daha fazlası için özel şablonları bulunur.

Zakra Teması

En iyi ücretsiz WordPress temaları listesinde yer alan Zakra teması, oldukça hızlı çalışan bir temadır. Tam anlamıyla duyarlıdır ve AMP’ler ile entegre bir biçimde çalışır. Mobil cihazlarda çok hızlı yüklenme hızı vadeder. Zakra teması, otuzdan fazla tasarım şablonuna ek olarak her şeyi hızlıca halletmenizi sağlayan demo içe aktarıcısı barındırır.

OnePage Express Teması

Tek sayfalı web siteleri hazırlamak için özel olarak optimize edilmiş modern bir temadır. Standart kurulumu, sürükle ve bırak düzenleyicisiyle birlikte otuzdan fazla şablon içerir. Ayrıca video ya da slayt gösterisi formatındaki arka plan işlevi, modern ve çekici bir tasarım elde etmenize izin verir.

Blocksy Teması

Pek çok sayfa oluşturucu ile uyum gösteren, hafif bir WordPress teması olarak öne çıkar. Karanlık mod görüntüleme şablonu ve gerçek zamanlı web itesi önizlemesi gibi çeşitli nitelikleri bulunur. Sosyal medya sembolleri ve alışveriş sepeti gibi farklı özellikleri vardır.

Mesmerize Teması

Zengin özelliklere sahip çok amaçlı bir temadır. Ana sayfa için beş başlık tasarımı ve diğer sayfalar için kişiselleştirilebilir otuz içerik bölümü vadeder. Bu çok yönlü tema seçeneği, hem slayt gösterisi hem de video formatındaki arka planları destekler. Bu sayede web sitesinin çekici ve modern görünmesine imkân tanır.

Go Teması

En iyi ücretsiz WordPress temaları listesinde sırada Go teması var. Basit, ücretsiz ve esnek bir temadır. Özellikle de Gutenberg eklentisi ile iyi çalışır. Birçok farklı özellik seçeneği sunar. Bu da web sitenizi dilediğiniz gibi oluşturmanıza yardımcı olur. Temada tamamen kişiselleştirilebilir dört renk şeması vardır.

Responsive Teması

Hızlı yüklenen ve çok amaçlı bir temadır. 15 web sitesi şablonu sunar. Kurumsal ve kişisel web siteleri için harika bir seçenek olarak lanse edilir. Farklı sayfa oluşturucuları ile entegre bir şekilde çalışır. Çeşitli tasarım seçeneklerine sahiptir.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ