En İyi WordPress Eklentileri

En İyi WordPress Eklentileri

WordPress güvenliğinin sağlanması, zihinsel, fiziksel ve maddi güvenliğinizin yanı sıra firmanızın için de hayati önem taşır. WordPress güvenliği oldukça önemlidir. Bunu sağlamak adına çeşitli eklentiler geliştirilmiştir. Bu eklentileri yükleyerek, sitenizin güvende kalmasını sağlayabilirsiniz. En iyi WordPress güvenlik eklentileri sizler için listelendi.

En İyi WordPress Güvenlik Eklentileri Hangileri?

Web sitenize yükleyeceğiniz bazı araçlarla sayfanızın güvenliğini teşvik edebilirsiniz. En iyi WordPress güvenlik eklentileri şu şekilde sıralanabilir:

WordFence

WordPress güvenlik eklentileri listesinde en popüler olanlardan biridir. Çok basit ve eksiksiz bir eklentidir. Hem antivirüs hem de güvenlik duvarı eylemi sunar. Ayrıca sayfayı taradıktan sonra olası virüs bulaşmalarını kontrol eder ve sitenizi daha hızlı hale getirir. Ücretsiz sürüm beklentilerinizi karşılar. Eklenti aynı zamanda ülkeye göre erişimi engelleme, iki farklı adımda kimlik doğrulama ve zamanlama doğrulaması içeren ücretli bir sürüme de sahiptir.

Sucuri Security

En iyi WordPress güvenlik eklentileri listesinde Sucuri Security de var. Eksiksiz bir araç olduğunu söyleyebiliriz. Ücretsiz bir sürümü de bulunuyor. Platformunuzdaki bütün içeriğin WordPress güvenliğini takip edebilir. Premium sürümde sitenin ele geçirildiği anı tam anlamıyla gösterir. Daha fazla güvenlik önlemi sunar.

All in One WP

WordPress kullanıcılarının en çok tercih ettiği eklentilerden biridir. Şüpheli kodları tespit edebilir ve sitenizi güvenlik açığına karşı kontrol altında tutar. Gerekli güvenlik önlemlerini uygular ve öneride bulunur.

iThemes Security

Bu eklenti, web sayfanızı korumanın otuzdan fazla yolunu vadeder. Hem ücretli hem de ücretsiz versiyonu bulunur. En çok iki web sitesini destekler. Bu WordPress güvenlik eklentisi, çok çeşitli güvenlik önlemleri sunar.

5seg Google Authenticator

En iyi WordPress güvenlik eklentileri arasındadır. Eklenti, bankacılık ve finans web sayfalarında çok yaygın olan iki adımlı giriş koruması gerektirmektedir. Oturum açma sırasında eklenti, e-posta kimlik doğrulaması ve cep telefonu mesajı vasıtası ile kimlik doğrulaması gönderir. Yani birisi web sayfanızı ele geçirmeye çalışsa bile olası giriş hakkında anında bildirim almış olursunuz.

BulletProof Security

Hızlı bir şekilde güvenlik sağlayan bir eklentidir. Belirli bir süre işlem yapılmaması durumunda kullanıcıyı otomatik bir şekilde engeller. Bu eklenti son derece yaygındır. Eğitim sitelerinde yoğunlukla kullanılır. Eklenti, kullanıcının isteğine göre manuel olarak planlanabilen tam ve kısmi yedekleme imkânı sağlar. Hem ücretli hem de premium sürümler, web sayfası hızından ödün vermeden güvenliği garanti eder.

Ninja Security

Düşük bir maliyet ile WordPress güvenliği elde etmenize izin verir. Web sayfanızın güvenlik açığını kontrol etmek ve korumak için pek çok farklı test yapar. İlk test işlemi, sayfanızın mevcut durumunu doğrulamak için gerçekleştirilir ve bundan itibaren herhangi bir problem ya da güvenlik riski oluşur ise uyarılar alırsınız.

Shield WordPress Security

İşletmenizi ve web sitenizi kurarken ideal bir güvenlik eklentisi arıyorsanız; Shield WordPress Security iyi bir seçim olacaktır. Eklenti, çok sayıda özelliği tamamen ücretsiz bir şekilde sunar. Bütçeniz kısıtlıysa ve web sitenizin güvende kalmasını istiyorsanız; Shield WordPress Security yükleyebilirsiniz. Eklenti, şüpheli kullanıcıları ve kodları bloke eder, bütün kullanıcıların kimliğinin belirlenmesini zorunlu kılar ve gerekli gördüğü kullanıcıları engeller.

VaultPress

En iyi WordPress güvenlik eklentileri söz konusu olduğunda öne çıkan eklentilerden biridir. Senelik 39 dolardan başlayan planlar sunar. Eklentinin ücretsiz bir sürümü bulunmaz. Günlük yedeklemeleri gerçek zamanlı olarak hızlı bir şekilde planlamanızı sağlar. Ayrıca bütün yedekleme işlemleri aşamalı şekilde gerçekleştirilir. Bu durum web sayfanızın performansını ve hızını garanti eder.

SecuPress

Her yönü ile sağlam bir eklentidir. Kötü amaçlı yazılım ve virüsler gibi tehditleri önlemeye odaklanır. Harika bir arayüze sahiptir ve kullanımı oldukça kolaydır. Hem ücretli hem de ücretsiz sürümü vardır. Güvenlik anahtarlarınızı korumayı ve botları engellemeyi başarır. Kötü amaçlı yazılım taramaları ile şüpheli etkinlikleri arar ve gerek gördüğü durumlarda davetsiz misafirleri engeller. Daha fazla güvenlik önlemi isteyenler için ücretli sürüm uygundur. Bu sürümde ise PDF raporu, PHP kötü amaçlı yazılım taramaları, IP coğrafi konum engelleme, iki faktörlü kimlik doğrulama gibi özellikler yer alır.

WPScan

Güvenliğe farklı bir yaklaşım getiren özel bir eklentidir. En iyi WordPress güvenlik eklentileri arayanların istek ve ihtiyaçlarını karşılar. Özel güvenlik uzmanları tarafından günlük manuel olarak güncellenen bir veritabanını kullanır. Bu veritabanı sayesinde WordPress sürümünüzü, eklentilerinizi ve temalarınızı bilinen güvenlik açıklarına karşı tarar. Bununla beraber eklentinin, açığa çıkan hataları açıklama, wp-config.php dosyalarını yedekleme, zayıf parolalı kullanıcılar gibi çok çeşitli güvenlik önlemleri bulunur.

MalCareSecurity

En iyi WordPress güvenlik eklentileri arıyorsanız; MalCare Security de iyi bir seçim olarak karşınıza çıkar. Eklenti sorunları ve riskli IP’lere kadar her şeyi tanımlayabilir. Bot koruması özelliği kullanışlıdır. Eklentinin tek tıklama ile problemleri ortadan kaldırma aracı vardır. Bu sayede arama motorları herhangi bir sorun görmeden, sitenizi temizleme şansı elde edersiniz.

CleanTalk

Eklenti, tam kötü amaçlı yazılım taraması yapmak ve şüpheli IP’leri ve ayrıca botları tanımlamak için harika bir çözümdür. Web sitesi tehditlerini otomatik şekilde engeller. Bu yönüyle de çok sevilen bir eklentidir. CleanTalk ücretsizdir. Fakat pek çok özellikten faydalanmak için ücretli bazı abonelikler edinmeniz gerekir. Eklentinin kullanımı ve anlaşılması oldukça basittir.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ